Dziecięce fantazje

KO
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
15
Województwo:
śląskie
Choroba:

dziecięce porażenie mózgowe

Kacperek urodził się w ciężkiej zamartwicy i od maleńkości został objęty opieką w poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej. Kiedy miał niewiele ponad roczek, zdiagnozowano u niego padaczkę, ale nim to nastąpiło, każdy atak powodował wyraźne cofnięcie się w rozwoju. Poza tym chłopiec ma dziecięce porażenie mózgowe i jest głęboko upośledzony. Nie mówi, nie reaguje na proste polecenia, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. W wieku 4 lat zaczął stawiać pierwsze kroki, ale jego chód jest nadal bardzo słaby i niepewny.

Fotel wiszący KOKON dwuosobowy

Kacper bardzo lubi się huśtać i spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego jego marzeniem jest wiszący, dwuosobowy fotel typu KOKON, na którym mógłby siedzieć razem z mamą. Taki prezent z pewnością pomógłby w relaksie i zapomnieniu o troskach dnia codziennego.

Zabawki

Kacper najbardziej na świecie uwielbia narzędzia ogrodowe, zwłaszcza kosiarki i piły spalinowe. Ogląda je z zachwytem i sprawia mu to ogromną radość. Gdyby posiadał własne zabawkowe narzędzia, byłby w siódmym niebie.

Tablet z oprogramowaniem Mówik

Ponieważ chłopiec nie umie mówić, bardzo by mu się przydał tablet z oprogramowaniem Mówik. Dzięki temu będzie mógł się lepiej rozwijać i komunikować z otoczeniem. Takie urządzenie pozwala wyrażać  uczucia, potrzeby i myśli wtedy, gdy nie można tego zrobić za pomocą mowy.