Dziecięce fantazje

KO
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
15
Województwo:
śląskie
Choroba:

dziecięce porażenie mózgowe

Kacperek urodził się w ciężkiej zamartwicy i od maleńkości został objęty opieką w poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej. Kiedy miał niewiele ponad roczek, zdiagnozowano u niego padaczkę, ale nim to nastąpiło, każdy atak powodował wyraźne cofnięcie się w rozwoju. Poza tym chłopiec ma dziecięce porażenie mózgowe i jest głęboko upośledzony. Nie mówi, nie reaguje na proste polecenia, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. W wieku 4 lat zaczął stawiać pierwsze kroki, ale jego chód jest nadal bardzo słaby i niepewny.

Rower z siedziskiem

Kacperek nie jest w stanie chodzić na dłuższe odległości, a ponieważ uwielbia wycieczki, rodzice chcieliby móc zabierać go w różne miejsca i pokazywać świat. Idealnym rozwiązaniem byłby rower dla mamy ze specjalnym siedziskiem dla Kacpra. Z siodełka już dawno wyrósł, a wózek jest niezbyt komfortowym sposobem podróżowania. Wycieczki rowerowe dałyby mu namiastkę wolności i swobody.

Zabawki

Kacper najbardziej na świecie uwielbia narzędzia ogrodowe, zwłaszcza kosiarki i piły spalinowe. Ogląda je z zachwytem i sprawia mu to ogromną radość. Gdyby posiadał własne zabawkowe narzędzia, byłby w siódmym niebie.

Tablet z oprogramowaniem Mówik

Ponieważ chłopiec nie umie mówić, bardzo by mu się przydał tablet z oprogramowaniem Mówik. Dzięki temu będzie mógł się lepiej rozwijać i komunikować z otoczeniem. Takie urządzenie pozwala wyrażać  uczucia, potrzeby i myśli wtedy, gdy nie można tego zrobić za pomocą mowy.