Dziecięce fantazje

Lsz
Imię dziecka:
Lena
Wiek:
11
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

zespół Hirschhorna

Już kiedy mama Lenki była z nią w ciąży podejrzewano, że z maleństwem coś jest nie tak, ale ostateczną diagnozę postawiono dopiero, kiedy miała 4 latka. Okazało się, że cierpi na zespół Hirschhorna – zespół wad wrodzonych, który charakteryzuje się m.in. opóźnieniem psychoruchowym, wadami w budowie narządów i padaczką. Dziewczynka jest dużo mniejsza niż jej rówieśnicy, ma problemy z mową, chodzeniem i posługiwaniem się rączkami. Lena nigdy nie będzie całkowicie samodzielna i do końca życia będzie wymagała pomocy.

Tablet

Pomimo swojej choroby, dziewczynka uczy się w szkole, chce się rozwijać i poznawać świat. Ze względu na niepełnosprawność intelektualną, ma utrudnione zadanie i potrzebuje wsparcia. Dużą pomocą byłby dla niej tablet, na którym mogłaby wykonywać prace domowe oraz korzystać z programów edukacyjnych.

Ogrodowy plac zabaw

Drugim marzeniem Lenki jest ogrodowy plac zabaw z huśtawką lub hamakiem oraz zjeżdżalnią. Dziewczynka uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, ale nie zawsze może korzystać z publicznych placów zabaw.  Niektóre sprzęty są dla niej niebezpieczne, a ze względu na bardzo częste infekcje oddechowe nie powinna przebywać w dużych skupiskach dzieci.

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Lenka ucieszyłaby się także z różnorodnych zabawek edukacyjnych oraz interaktywnych. Ponieważ uwielbia śpiewać, największą radość sprawiłyby jej zabawki muzyczne, typu mikrofony, instrumenty. Lubi także budować z dużych klocków i oglądać kolorowe książeczki.