Dziecięce fantazje

JG
Imię dziecka:
Joanna
Wiek:
17
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

kraniostenoza

Joasia cierpi na kraniostenozę. Jest to wada wrodzona polegająca na zrośnięciu szwów czaszkowych, co powoduje deformację kości czaszki i twarzy. Zagraża także rozwijającemu się mózgowi. Dziewczynka została zdiagnozowana jeszcze w brzuchu mamy, ponieważ jej tata cierpi na to samo schorzenie i jest z tego powodu niewidomy. Asia przeszła kilka operacji odbarczających nerw wzrokowy i wymaga dalszych korekcji twarzoczaszki. Jej siostra jest także chora.

Ipad

Joasia uwielbia się uczyć , wysiłek umysłowy to dla niej czysta radość. Jest także za pan brat ze wszelkimi nowinkami technologicznymi. Dziewczynka marzy o iPadzie z dużym ekranem, który ułatwiłby jej naukę i dostarczył rozrywki.

Smartfon

Drugim marzeniem nastolatki jest nowoczesny smartfon. Jej wymarzony model to Samsung Galaxy. Asia wie, że przez swój wygląd wyróżnia się wśród rówieśników, dlatego chciałaby mieć coś, co mają wszyscy. Tym czymś jest smartfon – dla każdego nastolatka ważny atrybut i sposób na podtrzymanie towarzyskich kontaktów.

Rower

Joasia marzy jeszcze o rowerze górskim. Ponieważ jest pełną energii, aktywną dziewczyną, chciałaby zostawić swoje ograniczenia daleko z tyłu i popedałować przed siebie. Przyroda, powietrze, nieznane ścieżki są tym, co daje jej radość i wewnętrzny spokój. Pozwala spożytkować energię, przyjemnie się zmęczyć i naładować endorfinami.