Dziecięce fantazje

JJ
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
10
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

choroba Perthesa

Kuba praktycznie od zawsze narzekał na ból nóżek, potrafił budzić się z płaczem w nocy, ale lekarze twierdzili, że są to bóle wzrostowe. Kiedy jednak chłopiec zaczął kuleć, mama postanowiła intensywniej poszukać pomocy. Dzień przed piątymi urodzinami jej synka padła diagnoza. Okazało się, że cierpi on na bardzo mało znaną chorobę - chorobę Perthesa, należącą do grupy jałowych martwic kości. W tym przypadku martwica obejmuje głowę kości udowej. Leczenie jest bardzo trudne i uciążliwe. Obecnie polega głównie na maksymalnym ograniczaniu obciążania chorej nogi oraz intensywnej rehabilitacji. Kuba musi często chodzić o kulach i ciężko znowi swoją odmienność.

Smartfon

Kuba powiedział niedawno mamie, że jest już prawie tak duży, że mógłby dostać telefon. Chłopiec najbezpieczniej czuje się w gronie najbliższej rodziny i chciałby mieć ze wszystkimi stały kontakt. Bliscy bardzo go wspierają i dodają otuchy, dlatego Kuba byłby przeszczęśliwy, gdyby w każdej chwili mógł do nich zadzwonić.

Spotkanie z piłkarzami Reprezentacji Polski

Kuba to mały miłośnik piłki nożnej. Z zafascynowaniem ogląda mecze naszej Polskiej Peprezentacji, podziwia zawodników i po cichu wierzy, że niebawem sam wybiegnie na boisko i będzie kopał piłkę ze swoimi kolegami. Chłopiec marzy o spotkaniu z zawodnikami ze swojej ukochanej drużyny piłkarskiej.

Aparat fotograficzny

Ostatnim marzeniem Kubusia jest duży aparat fotograficzny. 6-latek sam wpadł na pomysł, że chciałby się nauczyć trudnej sztuki fotografii. Chciałby sam robić zdjęcia, a potem układać je w albumie i oglądać, kiedy tylko najdzie go na to ohota. Być może dzięki apratowi Kuba rozwinie w sobie prawdziwą pasję...