Dziecięce fantazje

IG
Imię dziecka:
Iga
Wiek:
17
Województwo:
łódzkie
Choroba:

zespół Aperta

Iga dźwiga na swoich barkach brzemię ciężkiej choroby. Urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem genetycznym – zespołem Aperta. Wada ta charakteryzuje się m.in. deformacjami czaszki i twarzy, zrośnięciem paluszków u rączek i nóżek oraz rozszczepem podniebienia. Dziewczynka ma kłopoty  z chodzeniem, mówieniem, jedzeniem i oddychaniem. Bardzo często choruje. Widzi tylko na jedno oczko i niedosłyszy. W swoim życiu przeszła już 11 operacji, a to ciągle nie koniec. Igę i jej trójkę rodzeństwa wychowuje tylko tata.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Iga ze względu na swoją niepełnosprawność nie ma zbyt wielu kolegów i koleżanek i często jest wykluczona z „normalnego” życia. Najbezpieczniej czuje się w domu, w gronie najbliższych, ale w czterech ścianach brakuje jej rozrywek. Telewizor to szczyt jej nastoletnich marzeń – dla niej to okno na świat, ponieważ dzięki niemu będzie mogła oglądać edukacyjne programy o otaczającej ją rzeczywistości, słuchać ukochanych programów muzycznych, oglądać filmy, w które wczuwa się tak mocno, że wtedy nic wokoło się nie liczy.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Iga marzy o własnym telefonie.

Basen

Ostatnim marzeniem Igi jest basen. Widziała, że w niektórych ogródkach rodzice latem rozstawiają swoim dzieciom takie wielkie, piękne baseny. Taki prezent byłby dla niej niczym giwazdka z nieba. Bardzo by się ucieszyła, zwłaszcza że do wspólnej zabawy mogłaby zaprosić swoich trzech braci, których bardzo kocha i z którymi zawsze wszystkim się dzieli.