Dziecięce fantazje

AM.JPG
Imię dziecka:
Aleksander
Wiek:
11
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

śpiączka typu B

Aluś zimą 2015 roku doznał urazu głowy. W szpitalu doszło do nagłego zatrzymania krążenia oraz niedotlenienia mózgu. Chłopczyk zapadł w śpiączkę. Przez rok przebywał w klinice „Budzik” w Warszawie. Aluś ma pourazowe wodogłowie czterokomorowe oraz niedowład czterokończynowy ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Oddycha przez rurkę tracheotomijną i jest karmiony dojelitowo przez PEGa. Przeszedł już kilka poważnych operacji, m.in. na otwartej czaszce. Na dzień dzisiejszy  7-latek robi stopniowe postępy neurologiczne (słyszy, reaguje na ból i dotyk), ale nadal pozostaje w śpiączce.

Specjalistyczne akcesoria do kąpieli

Aluś uwielbia kąpiel, ale niestety najbliżsi nie mogą jej wykonywać codziennie w wannie. Mama nie jest w stanie sama udźwignąć 7-latka, a tata często pracuje za granicą i nie ma go w domu. Rodzinie przydałby się specjalistyczny basen pneumatyczny do pielęgnacji osób niepełnosprawnych oraz dmuchany zestaw do mycia głowy. Dodatkowo potrzebna jest kamizelka kąpielowa do podnośnika. Taki sprzęt umożliwiłby bardzo przyjemną formę mycia i pielęgnowania Alusia.

Łóżko wielofunkcyjne

Alkowi przydałoby się także praktyczne urządzenie wielofunkcyjne łączące w sobie chowane w szafie łóżko z biurkiem. Dzięki temu udałoby się zwiększyć powierzchnię użytkową w niewielkim pokoiku chłopca i nie musiałby on zmieniać pomieszczenia na czas rehabilitacji. Ponieważ Aluś prawdopodobnie nie widzi, a ponadto cierpi z powodu nadwrażliwości słuchowej, każda taka zmiana miejsca powoduje u niego strach i panikę.