Dziecięce fantazje

JO
Imię dziecka:
Julia
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

przepuklina oponowo-rdzeniowa

Julia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Diagnoza padła tuż po porodzie, dlatego dla rodziców był to ogromny szok. Po pięciu miesiącach dziewczynka przeszła operację i na szczęście w wieku 1,5 roku zaczęła próbować chodzić. Niestety z powodu zaniku mięśni oraz tego, że jedna nóżka jest krótsza, z samodzielnym poruszaniem się nadal są problemy. Julia już do końca życia będzie potrzebować regularnej rehabilitacji.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Julcia, mimo swoich fizycznych ograniczeń, uczęszcza do „normalnej” szkoły i stara się jak najlepiej uczyć. Bardzo by chciała mieć własnego laptopa, ale ponieważ na utrzymaniu rodziców jest jeszcze trójka dzieci, nie mogą sobie oni pozwolić na taki wydatek. Wymarzony laptop dałby Julce dodatkową szansę na rozwój poprzez naukę połączoną z zabawą.

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

8-latka marzy też o zwykłych dziewczęcych zabawkach – kucykach Pony, lalkach, puzzlach czy gadżetach z „Krainy Lodu”. Widzi, że wszystkie jej rówieśniczki mają mnóstwo takich zabawek, a ona nie. Taki prezent sprawiłby jej ogromną przyjemność i ułatwił kontakty z innymi dziewczynkami w jej wieku.