Dziecięce fantazje

MW
Imię dziecka:
Martyna
Wiek:
18
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

rozszczep kręgosłupa

Lekarze podejrzewali, że Martynka urodzi się chora jeszcze, kiedy była w brzuchu mamy. Niestety przypuszczenia okazały się prawdziwe. Dziewczynka pojawiła się na świecie z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Już w pierwszej dobie przeszła poważną operację, a potem jeszcze kilka kolejnych. W efekcie choroby nastolatka cierpi na szereg dolegliwości ze strony układu nerwowego, m.in. : niedowład nóg i pęcherz neurogenny. Porusza się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. Ma za sobą liczne pobyty w szpitalu i jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych.

Komputer

Mimo kłopotów ze zdrowiem Matynka jest bardzo dzielną dziewczynką, która czynnie uczestniczy w życiu szkoły, bierze udział w najróżniejszych konkursach i zawodach. Marzy jej się dobry komputer stacjonarny lub laptop, dzięki któremu będzie mogła jeszcze aktywniej działać w społeczności rówieśników, a także pogłębiać wiedzę na interesujące ją tematy i przygotowywać się do kolejnych konkursów.

Bon na zakupy

Martyna ma też jeszcze drugie marzenie, które prawdopodobnie dzieli z wieloma innymi nastolatkami. Dziewczyna chciałaby dostać bon na zakupy w galerii handlowej. Ponieważ bardzo lubi dbać o siebie, marzy o kilku nowych ubraniach, parach butów oraz kosmetykach. Dzięki temu mogłaby się poczuć równie atrakcyjna, co jej zdrowe rówieśniczki.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Martyny jest nowoczesny smartfon. Taki prezent pozwoli nastolatce być w stałym kontakcie z bliskimi oraz kolegami i koleżankami za szkoły, a także będzie doskonałym źródłem rozrywki w szpitalu czy podczas turnusów rehabilitacyjnych.