Dziecięce fantazje

MK
Imię dziecka:
Martyna
Wiek:
19
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

wrodzony obrzęk naczynioworuchowy

Martyna, podobnie jak jej młodsza siostra, cierpi na  niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną, tzw. „wrodzony obrzęk naczynioruchowy”.  Dziewczynki zdiagnozowano dopiero po wielu latach – po niezliczonej ilości badań, konsultacji i nieskutecznych prób leczenia. Schorzenie charakteryzuje się występowaniem nagłych obrzęków różnych narządów i obszarów ciała. Może być niezwykle groźne dla życia, gdy obrzęk zlokalizuje się w gardle czy krtani, powodując zamknięcie dróg oddechowych. Praktycznie w każdym tygodniu któraś z dziewczynek ląduje w szpitalu, gdzie trzeba im dożylnie podać bardzo kosztowny lek. Niestety nie ma leczenia przyczynowego tej choroby.

Lustrzanka FANTAZJA SPEŁNIONA

Martyna to dziewczyna niezwykle ciekawa świata, która uwielbia wszelkie podróże i wyjazdy, zarówno te dalsze, jak i całkiem bliskie. Marzy jej się profesjonalny aparat cyfrowy typu lustrzanka, który mogłaby ze sobą zabierać na każdą wycieczkę. Robienie zdjęć oraz filmowanie otoczenia – przyrody, architektury, ludzi –  to prawdziwa pasja nastolatki, która dodaje jej skrzydeł i wnosi wiele radości w jej życie.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Laptop to prawdziwe okno na świat, kiedy całe tygodnie spędza się w domu lub szpitalu. Dzięki niemu można się uczyć, utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, oglądać filmy, grać w gry… Trudno wymienić wszystkie możliwości ciekawego spędzenia czasu, jakie daje to urządzenie. Dlatego, kiedy stary komputer Martyny i jej siostry popsuł się, dziewczęta boleśnie odczuły tę stratę i zaczęły marzyć o nowym sprzęcie.