Dziecięce fantazje

KlPac
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Klaudia urodziła się w zamartwicy. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego doszło do mózgowego porażenia dziecięcego. Choć diagnoza padła dopiero, kiedy dziewczynka miała 3 lata, rodzice niemal od samego początku poddali ją intensywnej rehabilitacji. Na dzień dzisiejszy Klaudia jest dzieckiem niechodzącym i niemówiącym. Próbuje porozumiewać się za pomocą gestów, ale jest to trudne ze względu na niesprawne rączki. Jej rozwój intelektualny jest opóźniony.

Tablet z Mówkiem FANTAZJA SPEŁNIONA

Rodzice świetnie znają Klaudię i bez słów odgadują jej potrzeby i pragnienia, ale po cichu marzą, aby usłyszeć z jej ust słowa: „mama”, „tata”, „kocham”. Nie wiadomo, czy ta wzruszająca chwila kiedykolwiek nastąpi, ale na pewno można już teraz pomóc dziewczynce porozumieć się z najbliższymi. Wymarzonym prezentem dla niej byłby tablet ze specjalistycznym oprogramowaniem „MÓWik”, służącym do komunikacji z osobami, które nie są w stanie używać mowy.

Hamak FANTAZJA SPEŁNIONA

Klaudia bardzo dobrze się czuje, odpoczywając na wszelkiego rodzaju hamakach i bujawkach. Ucieszyłaby się z własnego mięciutkiego hamaczka, który służyłby zarówno w domu, jak i na dworze. Dziewczynka mogłaby się w każdej chwili zrelaksować i odprężyć całe ciało w rytmie delikatnego huśtania.

Wózek inwalidzki spacerowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka bardzo potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego spacerowego, dostosowanego do jej możliwości i potrzeb. Jazda w takim wózku jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci takich jak ona, mających duże trudności z poruszaniem się.