Dziecięce fantazje

MJ
Imię dziecka:
Marcelina
Wiek:
11
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

 Marcelinka urodziła się z zespołem jelita krótkiego i do dzisiaj musi być z tego powodu dożywiana pozajelitowo. Przez pierwsze 2-3 lata przebywała praktycznie non stop w szpitalu - przeszła 8-krotnie sepsę! Niestety kiedy miała 2 latka zdiagnozowano u niej także mózgowe porażenie dziecięce, a potem padaczkę. Marcelinka nie chodzi - jeździ na wózku aktywnym - i ma duże problemy z mową. Jej codzienna aktywność jest mocno ograniczona.

Laptop z myszką dla niepełnosprawnych

Marcelinka, mimo swoich ograniczeń fizycznych, jest bystrą i ciekawą świata dziewczynką. Jej rozwój intelektualny jest na poziomie dziecka 2 lata młodszego, ale cały czas robi postępy. Marcelina ucieszyłaby się z laptopa wyposażonego w specjalną myszkę dla osób niepełnosprawnych. Mogłaby na nim grać w ulubione gry edukacyjne, które z pewnością korzystnie wpłynęłyby na jej rozwój.

Rodzinna wycieczka

Marcelinka jest niezwykle towarzyskim i kontaktowym dzieckiem. Największą radość sprawia jej czas spędzany z bliskimi. Właśnie dlatego ogromnie by się ucieszyła ze wspólnej wycieczki. Chciałaby pojechać do dowolnego miejsca w Polsce lub za granicą i przez kilka dni mieć tylko dla siebie mamę, tatę i maleńką siostrzyczkę.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem naszej podopiecznej jest nowoczesny smartfon.