Dziecięce fantazje

LK
Imię dziecka:
Liliana
Wiek:
9
Województwo:
pomorskie
Choroba:

zespół Downa

Mama Lilianki już na początku ciąży dowiedziała się, że jej córka ma zespół Downa. Mogła przerwać ciążę, ale postanowiła urodzić. Dzisiaj dziewczynka ma 5 lat i znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego – nie potrafi samodzielnie chodzić, ma wadę serca, padaczkę, nie widzi na jedno oczko i nie mówi. Rodzice bardzo intensywnie z nią ćwiczą, wożą na różnorodne zajęcia i po cichu marzą, że Lilianka dogoni rozwojem inne dzieci z zespołem Downa.

Tablet z Mówkiem

Rodzice marzą, żeby móc się porozumieć ze swoją córeczką, ale na razie jest to praktycznie niemożliwe. Byłoby wspaniale, gdyby Lilianka dostała tablet ze specjalistycznym programem "Mówik". Takie urządzenie pozwala komunikować się z otoczeniem, wyrażać  uczucia, potrzeby i myśli wtedy, gdy nie można tego zrobić za pomocą mowy.

Laptop z oprogramowaniem dla dzieci słabowidzących

Ponieważ rodzice dziewczynki bardzo dużo z nią pracują, aby wspomóc jej rozwój, przydałby im się laptop z oprogramowaniem dla dzieci słabowidzących. Edukacyjne bajki i gry byłyby wspaniałą formą jednoczesnej nauki i zabawy. Lilianka lubi się i uczyć i na pewno skorzysta z tego typu pomocy.

Trampolina i zabawki edukacyjne

Dziewczynce przydałaby się także trampolina, dzięki której mogłaby realizować zajęcia SI w domu oraz zabawki edukacyjne i pomoce do metody Krakowskiej prof.Cieszyńskiej. Z tą metodą Lilianka pracuje już 2 lata i widać ogromne postępy. Niestety na zajęcia trzeba dojeżdżać bardzo daleko i są niezwykle kosztowne. Odpowiednie zabawki umożliwiłyby codzienne ćwiczenia w środowisku domowym.