Dziecięce fantazje

MB
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
19
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

zespół hemafagocytarny

Mateusz był zdrowym i silnym chłopcem do momentu, kiedy skończył 12 lat i zaczął nieustannie gorączkować. W końcu jego stan był tak dramatyczny, że trafił na OIOM. Lekarze zdiagnozowali u niego rzadką i groźną chorobę autoimmunologiczną – zespół hemofagocytarny. Początkowo chłopiec przyjmował chemioterapię i sterydy, ale z powodu niewydolności organów trzeba było przerwać leczenie. We wrześniu 2015 roku przeprowadzono przeszczep komórek macierzystych. Niestety pojawiła się reakcja „przeszczep przeciw gospodarzowi. Stan Mateusza jest ciężki – już kilkakrotnie był na OIOM-ie, tracił ogromne ilości krwi, jest żywiony pozajelitowo i dializowany. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, ale na szczęście chłopiec nadal walczy.

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz był kiedyś zapalonym wędkarzem. Pomagał też zwierzętom w schroniskach. Niestety od roku nie opuszcza szpitala. Wszystkie jego plany musiały ulec zmianie. Teraz nastolatek marzy o minimalnej dawce rozrywki, którą zapewniłby mu duży telewizor. Chłopiec wierzy, że niedługo wróci do domu i tam będzie dochodzić do siebie. Telewizor chciałby powiesić na ścianie swojego pokoju.

Fotel z funkcjami masażu

Drugim marzeniem Mateusza jest fotel masujący. To nie tylko fantazja, ale i potrzeba, ponieważ taki fotel gwarantuje odpowiednią wygodę i komfort odpoczynku. Dzięki funkcji masażu chłopiec będzie mógł złagodzić bóle ciała i bez wysiłku wytrzymać w pozycji siedzącej przez kilka godzin. To dla niego bardzo ważne, ponieważ jego ciało jest obolałe i osłabione.

Maszyna do lodów lub popcornu FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz już prawie nie pamięta smaku ulubionych potraw i przekąsek. Od wielu miesięcy jest żywiony pozajelitowo, a samodzielnie je tyle co wróbelek. Jego ogromną fantazją jest domowa maszyna do robienia lodów lub popcornu. Kiedy tylko poczuje się lepiej, a jego stan zdrowia pozwoli na powrót do domu, chciałby przypomnieć sobie uwielbiane niegdyś smaki.