Dziecięce fantazje

Kk.JPG
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
15
Województwo:
podlaskie
Choroba:

przepuklina oponowo-rdzeniowa

Klaudia przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Diagnozę postawiono jeszcze w ciąży. Ponieważ doszło do porażenia nóg, dziewczynka porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. W swoim życiu przeszła już wiele operacji, a także liczne pęknięcia kości. W najbliższym czasie czeka ją kolejna operacja – na staw biodrowy. Na szczęście ręce i umysł Klaudii są sprawne.

Rower elektryczny

Klaudia byłaby przeszczęśliwa, gdyby dostała rowerek elektryczny dostosowany do jej potrzeb. Ćwiczenia na takim rowerze są idealnym rozwiązaniem dla dzieci takich jak ona. To niezastąpiona forma rehabilitacji (stymulowanie mięśni nóg), ale przede wszystkim ogrom frajdy i radości!

Laptop

Klaudia chodzi do szkoły integracyjnej i stara się jak najlepiej uczyć. Nie odbiega w tym względzie od swoich zdrowych rówieśników. Jest też bardzo otwarta i kontaktowa. Marzy jej się własny laptop, który jednocześnie pomógłby w nauce i umożliwił podtrzymywanie znajomości z kolegami i    koleżankami. Pozwoliłby także rozwijać pasję dziewczynki, jaką jest moda i projektowanie.