Dziecięce fantazje

Mb
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
12
Województwo:
małopolskie
Choroba:

guz pnia mózgu

Jesienią 2015 roku Martusia doznała porażenia nerwu twarzowego. Bardzo szybko postawiono diagnozę: guz pnia mózgu. Zaledwie po 4 dniach lekarze przeprowadzili operację, po której dziewczynka musiała praktycznie od nowa nauczyć się siadać, chodzić, mówić, jeść… Potem rozpoczęło się podawanie kolejnych cykli chemii i być może potrzebne też będą naświetlania. U Marty do dzisiaj utrzymuje się porażenie nerwów, niedowład lewostronny oraz zez, dlatego wymaga intensywnej rehabilitacji i pracy z różnymi specjalistami.

Laptop

Marta dzielnie znosi leczenie, ale czasem brakuje siły i chęci, żeby się bawić czy uczyć. Dziewczynka ma poważne problemy z równowagą, dlatego musi rezygnować z wielu aktywności. Chciałaby mieć swojego własnego laptopa z jakimkolwiek motywem z jej ukochanej bajki „Kraina Lodu”, który pomógłby jej poprawić samopoczucie i dostarczył rozrywki w trudnych chwilach.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Martusi jest smartfon. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa leczenie, ile jeszcze pobytów w szpitalu czeka dziewczynkę. Telefon przydałby się nie tylko do kontaktowania się z bliskimi oraz kolegami, ale także do zabicia nudy i miłego spędzania czasu pomiędzy wyjazdami na badania, kroplówki, konsultacje i rehabilitacje.

Delfinek Blu Blu

Ostatnią fantazją Marty jest interaktywny Delfinek Blu Blu. Ta pluszowa zabawka porusza buzią, zamyka i otwiera oczka oraz wydaje dźwięki. Dziewczynka jest nim zachwycona i marzy, żeby móc się nim zaopiekować, nakarmić i przytulić.