Dziecięce fantazje

WB
Imię dziecka:
Wiktor
Wiek:
11
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

choroba Perthesa

Wiktor zawsze był żywym dzieckiem, ale nagle zaczął się uskarżać na ból nogi, kulał, stawał na palcach, nie mógł ćwiczyć na w-fie. Okazało się, że cierpi na bardzo mało znaną chorobę - chorobę Perthesa, należącą do grupy jałowych martwic kości. Martwica obejmuje głowę kości udowej, ale u Wiktora zajęła też część miednicy. Leczenie jest bardzo trudne i uciążliwe. Chłopiec przeszedł już dwie operacje, przez kilka tygodni był unieruchomiony, parę miesięcy nie chodził do szkoły. Dodatkowo cierpi z powodu niedosłuchu. Przed nim kolejne zabiegi, pobyty w szpitalu i nieustanna rehabilitacja.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Wiktor uwielbiał aktywnie spędzać czas, ale teraz jego życie zmieniło się o 180 stopni. Marzy mu się laptop, który umiliłby mu pobyty w szpitalu i zastąpił choć w części dawne zainteresowania. Gra w wirtualną piłkę nożną lub ulubionego Minecrafta z pewnością poprawi mu humor.

Drukarka

Idealnym dodatkiem do laptopa byłaby drukarka. Posłużyłaby zarówno jako forma rozrywki – do drukowania rysunków i zdjęć – ale także jako pomoc do nauki. Wiktor chce jak najszybciej nadrobić te miesiące, kiedy nie mógł chodzić do szkoły.