Dziecięce fantazje

OE
Imię dziecka:
Otylia
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

guz Wilmsa

U Otylki choroba zaczęła się od krwiomoczu, ale lekarze długo nie mogli postawić prawidłowej diagnozy, lecząc dziewczynkę bezskutecznie kolejnymi antybiotykami. W końcu wykonano usg, które wykazało 12-centymetrowego guza na nerce. Był to nowotwór złośliwy – guz Wilmsa o IV stopniu złośliwości, który niestety dał przerzuty do płuc. Leczenie rozpoczęto od chemioterapii, później była operacja wycięcia całej nerki z nadnerczem, dalej znowu chemia oraz naświetlania. Leczenie Otysi zakończono, ale zostały zwapnienia w płucach i liczne powikłania, m.in. z serduszkiem i odpornością.

Laptop

Dziewczynka wróciła do przedszkola i próbuje nadrobić stracony rok. Jest bardzo bystra i otwarta. Marzy o laptopie, który pozwoliłby rozwijać jej ciekawość świata poprzez gry edukacyjne oraz na którym mogłabym oglądać ukochaną bajkę - „Kraina Lodu”. Byłaby przeszczęśliwa, gdyby komputer był w jej ulubionym różowym kolorze.

Gadżety związane z "Krainą Lodu" FANTAZJA SPEŁNIONA

Ponieważ Otylia jest ogromną miłośniczką „Krainy Lodu”, a zwłaszcza głównej bohaterki – Elsy, ucieszyłaby się z każdej zabawki związanej z tą bajką. Nic nie sprawiłoby jej większej radości niż lalki, puzzle, gry, ubrania, ozdoby albo artykuły plastyczne z bajkowym motywem.