Dziecięce fantazje

OZ
Imię dziecka:
Oskar
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

dystrofia mięśniowa Duchenne’a

U Oskara problemy ze zdrowiem zaczęły się od trudności ze wstawaniem i wchodzeniem po schodach. W 2015 roku lekarze zdiagnozowali dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną genetyczną chorobę powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Na razie chłopiec chodzi jeszcze samodzielnie, ale miewa bolesne skurcze, trudno mu się wspiąć po schodach i bardzo się męczy na w-fie. Sterydy i rehabilitacja mają za zadanie nieco spowolnić rozwój choroby.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Oskar, z powodu choroby, pozbawiony jest wielu radości i przyjemności, jakie niesie ze sobą dzieciństwo. Nie może robić wszystkiego tego co jego koledzy, ale chciałby chociaż mieć, tak jak oni, własnego smartfona. Taki prezent z pewnością wywołałby szeroki uśmiech na jego buzi!

Xbox One

Drugim marzeniem chłopca jest konsola Xbox One. Przy jego chorobie to niezastąpiona forma rozrywki i jednocześnie ogromna pomoc w codziennej rehabilitacji. Gry ruchowe na konsolę to wspaniałe ćwiczenia, które dla dziecka są o wiele przyjemniejsze i bardziej motywujące.

Spotkanie z Robertem Lewandowskim

Ostatnią fantazją Oskara jest spotkanie z Robertem Lewandowskim. Chłopiec jest wielkim fanem tego utalentowanego piłkarza, który imponuje mu swoją sprawnością. Oskar sam nigdy nie zostanie piłkarzem, ale chciałby móc porozmawiać ze swoim idolem i zapozować do wspólnego zdjęcia.