Dziecięce fantazje

PN
Imię dziecka:
Paulina
Wiek:
12
Województwo:
śląskie
Choroba:

wada genetyczna 21 chromosomu

Przez cały okres ciąży nic nie wskazywało, że Paulinka urodzi się chora. Podejrzenie pojawiło się tuż po porodzie – sześć paluszków u stópek, dysmorfia twarzy. W pierwszym tygodniu życia dziewczynka przeszła dodatkowo zapalenie opon mózgowych. To nie był łatwy okres, zwłaszcza, że specjalistyczne badania potwierdziły podejrzenia lekarzy. Wada genetyczna 21 chromosomu i niedorozwój robaka móżdżku. Później zdiagnozowano także uszkodzenie białej struktury móżdżku. Paulinka zmaga się z bardzo dużą krótkowzrocznością, upośledzeniem umysłowym, niedoczynnością tarczycy i refluksem. Swoje pierwsze kroki postawiła w wieku 6 lat. Jej życie to nieustająca rehabilitacja – ćwiczenia ruchowe, psycholog, logopeda. Dziś dziewczynka coraz lepiej chodzi, coraz lepiej mówi, jest dumną uczennicą szkoły specjalnej.

Zestaw karaoke z funkcją nagrywania FANTAZJA SPEŁNIONA

Paulinka jest cudownie pogodną i radosną osóbką. Jej największą pasją jest muzyka i śpiew. Godzinami mogłaby słuchać dziecięcych piosenek. Sama również śpiewa. Jej marzeniem jest magnetofon z mikrofonem. Zaśpiewać najpiękniej, jak tylko się da, a potem puszczać wszystkim, których się kocha i lubi…

Drewniany domek dla lalek FANTAZJA SPEŁNIONA

Jak każda mała dziewczynka Paulinka uwielbia zabawy lalkami. Te duże i te malutkie… Kąpiel, przebieranki, spacery, w końcu usypianie. Bobasy śpią w wózeczku, te malutkie nie mają jeszcze swojego miejsca. Paulinka wymarzyła sobie dla nich duży drewniany domek z mebelkami. Prawdziwe królestwo zabawy.