Dziecięce fantazje

WW
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
17
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

niewydolność nerek

Zaledwie miesiąc po przyjściu na świat, u Weroniki zdiagnozowano niewydolność obu nerek. Kilka lat temu trzeba było usunąć jedną z nich, a obecnie dziewczyna czeka, aż znajdzie się dawca, żeby można było przeprowadzić przeszczep. Od 2013 roku nastolatka jest dializowana otrzewnowo. Ma założony cewnik i codziennie, przez całą noc, poddawana jest zabiegowi oczyszczania krwi.

Laptop

Codzienne życie Weroniki odbiega od normalności i często wiąże się z licznymi ograniczeniami. Dziewczyna dorasta i marzy, żeby mieć dostęp do wirtualnego świata i związanego z nim ogromu możliwości. Właśnie dlatego chciałaby dostać dobrego laptopa, który służyłby jej do nauki, rozrywki, komunikacji i poszerzania horyzontów.

Mikroskop z dodatkami

Weronika jest bardzo zainteresowana otaczającym ją światem, a zwłaszcza jego najmniejszymi elementami, niewidocznymi gołym okiem. Marzy jej się mikroskop z dodatkami, który pozwoliłby jej zajrzeć w głąb tego niezwykłego mikroświata i poznać jego tajemnice.

Xbox One

Ostatnim marzeniem nastolatki jest konsola Xbox One. To najlepszy sposób, aby świetnie się bawić, niezależnie od tego, czy jest się zdrowym czy chorym oraz bez względu na wiek. Weronika byłaby przeszczęśliwa, gdyby świat tej fantastycznej rozrywki stanął przed nią otworem.