Dziecięce fantazje

GS
Imię dziecka:
Grzegorz
Wiek:
6
Województwo:
łódzkie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Grześ w lutym 2016 roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jego leczenie nie przebiegało tak, jak powinno. Nie reagował na podawaną chemię. Dopiero tzw. „chemia ostatniej szansy” wywołała u niego remisję, po której przeszedł przeszczep szpiku. Podczas całego leczenia doszło do ogromu powikłań. Chłopiec m.in. przestał chodzić, siadać, mówić, a nawet jeść. Był wyniszczony fizycznie i psychicznie, przez wiele miesięcy w ogóle nie opuszczał szpitala. W tym samym czasie jego mama spodziewała się kolejnego dziecka. Dzisiaj Grześ jeździ na regularne kontrole, jest pod stałą opieką specjalistów i wymaga intensywnej rehabilitacji.

Zestawy Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

Grześ uwielbia się bawić klockami Lego, pociągami oraz robotami. Jest też bardzo rozwinięty manualnie jak na swój wiek. Jego marzeniem jest dostać Pociąg Pasażerski z serii Lego City oraz zestaw Lego Mindstorms Ev3, którym teraz będzie mógł się bawić jako gotowym robotem, a w przyszłości pozwoli mu rozwijać różne umiejętności stosowne do wieku.

Platforma rehabilitacyjna FANTAZJA SPEŁNIONA

Chłopiec ucieszyłby się również z podwieszanej do sufitu  platformy rehabilitacyjnej, która mogłaby być zaraz huśtawką, jak i wspomagać jego rehabilitację. Taka platforma to jeden z podstawowych przyrządów do terapii sensomotorycznej, której Grześ potrzebuje, aby się prawidłowo rozwijać.