Dziecięce fantazje

JK
Imię dziecka:
Julia
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

zespół Retta

Julcia urodziła się jako drugi bliźniak z 9 punktami Apgar. Na początku nic nie zapowiadało choroby, ale wkrótce rodzice zauważyli różnice w rozwoju dzieci. U dziewczynki zdiagnozowano rzadkie schorzenie neurologiczne o podłożu genetycznym – Zespół Retta, padaczkę lekooporną oraz Całościowe Zaburzenia Rozwoju. Julia nie mówi, nie chodzi samodzielnie, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, wymaga stałej opieki drugiej osoby i jest pod kontrolą całego szeregu specjalistów. Dodatkowo bardzo częste i ciężkie napady spowodowały u niej duże opóźnienie psychoruchowe.

Tablet z programem MÓWik FANTAZJA SPEŁNIONA

Największym problemem Julki jest brak możliwości komunikacji. Dziewczynka wiele rozumie, reaguje na proste polecenia, pokazuje co chce, ale brak mowy powoduje u niej duży stres. Najlepszym prezentem dla niej byłby tablet z programem do komunikacji alternatywnej – MÓWik. Dzięki niemu znikłoby wiele dotychczasowych barier, a Julcia miałaby szansę na pełniejszy kontakt.

Program "Abrakadabra" FANTAZJA SPEŁNIONA

Julce bardzo by się także przydał program „Abrakadabra”, który pomaga rozwijać postrzeganie wzrokowe i rozumienie przyczynowo-skutkowe, uczy techniki pracy z przyciskami oraz umiejętności językowych. Aby dziewczynka mogła sama obsługiwać ten program, potrzebuje specjalistycznego przycisku dla osób z niepełnosprawnością – BigSwitch.

Mata do hydromasażu FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Julki jest mata do hydromasażu. Masaże i kąpiel sprawiają dziewczynce ogromną radość.