Dziecięce fantazje

HZ
Imię dziecka:
Hubert
Wiek:
11
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

choroba Leśniowskiego-Crohna

Hubert zaczął chorować na przełomie 2015 i 2016 roku. Miał ciągłe biegunki, chudł, słabł, a lekarze nie wiedzieli, co mu jest. Kilkukrotnie, w fatalnym stanie był przenoszony ze szpitala do szpitala, spędzał całe miesiące w izolatce, ale żadne leczenie nie przynosiło skutku. Parę razy trzeba było wprowadzić żywienie pozajelitowe. Dopiero po wielu miesiącach lekarze zdiagnozowali nieuleczalną chorobę Leśniowskiego-Crohna. Podejrzewają także celiakię. Przez oba schorzenia chłopiec bardzo cierpi: zmaga się z ciągłymi bólami brzuchami, wzdęciami i biegunkami. Doprowadziły one do anemii, utraty masy ciała i zaburzeń wzrostu. Jakby tego było mało, przez osłabioną odporność Hubert jest też bardzo podatny na infekcje i nie może chodzić do szkoły.

Laptop z akcesoriami FANTAZJA SPEŁNIONA

Hubert jest bardzo dzielny, nigdy się nie poddaje i powtarza: „Muszę przez to przejść!”. Czasem jednak dopada go przygnębienie i ogromna tęsknota za rówieśnikami. Chłopczyk marzy o czymś, co pozwoli mu przetrwać ciężkie chwile izolacji. Tą upragnioną rzeczą jest 17-calowy laptop do gier.

Wyjazd nad morze FANTAZJA SPEŁNIONA

Są dni, kiedy Hubert czuje się w miarę dobrze i próbuje wtedy nadrobić miesiące, które spędził w szpitalu. Najbardziej lubi spędzać czas na dworze oraz poznawać nowe miejsca. Marzą mu się takie prawdziwe, rodzinne wakacje nad polskim morzem.