Dziecięce fantazje

Imag0656
Imię dziecka:
Milena
Wiek:
9
Województwo:
małopolskie
Choroba:

zespół Wolfa Hirschhorna

Mama Milenki bardzo ciężko zachorowała w trakcie ciąży. Doszło nawet do tego, że trafiła na OIOM, dlatego kiedy dziewczynka przyszła na świat przed czasem z niską wagą urodzeniową, lekarze podejrzewali, że przyczyną są przebyte powikłania. Okazało się jednak, że maleństwo choruje na zespół wad wrodzonych, zwany zespołem Wolfa Hirschhorna. Dziewczynka jest opóźniona psychoruchowo, ma anomalie w budowie twarzy, nie chodzi samodzielnie, nie mówi. Cierpi na padaczkę lekooporną, która jeszcze niedawno powodowała napady z bezdechami.

Sanki dla niepełnosprawnych FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka mimo ograniczeń jest bardzo aktywna. Również zimą chciałaby spędzać czas na powietrzu. Marzy o jeździe na sankach. Jednak Milenka nie może korzystać ze zwykłych sanek, ponieważ są one dla niej niebezpieczne, występuje bardzo duże ryzyko upadku. Potrzebne są specjalistyczne sanki dla osób niepełnosprawnych ruchowo, z zabezpieczeniami. Po prostu –  bezpieczne.

Telewizor lub laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Idealnym prezentem dla kilkulatki byłby także telewizor albo laptop, na którym mogłaby oglądać swoje ulubione bajki. Milenka sporo rozumie i uwielbia, gdy na ekranie jest dużo ruchu, kolorów i dźwięków. Bajki pomagają jej się rozwijać i wprawiają w cudowny nastrój!