Dziecięce fantazje

517566cb-894e-407a-a4e5-31df90abc151
Imię dziecka:
Szymon
Wiek:
15
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

zespół Sturge'a-Webera, MPD

U Szymonka w wieku 9 miesięcy zdiagnozowano rzadki zespół wad wrodzonych, tzw. „zespół Sturge'a Webera”. Chłopiec ma naczyniaki oraz torbiele na lewej półkuli mózgu, co spowodowało, że wszystkie czynności przejęła półkula prawa. Dodatkowo nastolatek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce połowicze. Na szczęście jest w stanie samodzielnie chodzić, ale ma zburzenia równowagi i przeszedł operację podcięcia ścięgna Achillesa. Potrzebuje także ortezy na stopę. Ze względu na nieco słabszy rozwój intelektualny, uczęszcza do szkoły integracyjnej.

Wycieczka do Legolandu

Szymon wprost przepada za zabawą klockami Lego – to jego cały świat! Wciąż buduje zadziwiając wszystkich wyobraźnią. Pewnie dlatego marzy o wycieczce do Legolandu – do krainy z jego snów, gdzie mógłby zanurkować w kolorowy świat klocków i całkowicie zatracić się w zabawie.

Gokart

Szymon miewa problemy z chodzeniem, a kiedy jeździ na specjalnym rowerze, wszyscy widzą jego niepełnosprawność. Właśnie dlatego marzeniem chłopca jest gokart, dzięki któremu poczuje się wolny i niezależny, a przede wszystkim będzie mógł ukryć swoją odmienność. W takim pojeździe z pewnością wzbudzi podziw u kolegów!