Dziecięce fantazje

13782157-1078387952246321-4924813448490362576-n
Imię dziecka:
Patrycja
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

zespół Smith-Magenis

Mama Patrycji przeszła w ciąży badania prenatalne. Wszystkie wyniki były w porządku, a Patrycja dostała po urodzeniu 10 punktów w skali Apgar. Niestety stopniowo zaczęły się pojawiać różne problemy: dziewczynka nie umiała ssać, miała wzmożone napięcie mięśniowe, późno zaczęła chodzić. Dopiero w wieku 3,5 lat lekarze zdiagnozowali niezwykle rzadki zespół wad wrodzonych, zwany zespołem Smith-Magenis. Choroba objawia się m.in. postępującym opóźnieniem umysłowym oraz narastającymi zaburzeniami behawioralnymi i somatycznymi. Patrycja jest na poziomie 3-latka, ma problemy z mową, jest pampersowana. Dodatkowo cierpi na epilepsję, chorobę oczu, niedosłuch i porażenie czterokończynowe.

Boombox z mikrofonem i piosenkami FANTAZJA SPEŁNIONA

Pati to bardzo wesoła i muzykalna dziewczynka. Uwielbia śpiewać, a kiedy tylko może, prezentuje swój talent szerszej publiczności. Właśnie dlatego marzy jej się prawdziwy zestaw do karaoke, tzw. boombox z mikrofonem, ozdobiony motywami z jej ulubionej bajki – „Kraina Lodu”. Idealnym dodatkiem do tego prezentu byłby zestaw radosnych, dziecięcych piosenek.

Telewizor

Choroba Patrycji nie zawsze pozwala jej się cieszyć z dzieciństwa i dokazywać ze zdrowymi rówieśnikami. Dziewczynka dużo czasu spędza w domu. Jedną z jej ulubionych rozrywek jest oglądanie bajek, dlatego bardzo by chciała, żeby w jej pokoju stanął telewizor, dzięki któremu mogłaby śledzić przygody rysunkowych bohaterów.

Tablet z osłoną

Idealnym prezentem dla Patrycji byłby także tablet, na którym mogłaby oglądać swoje ulubione bajki. Dziewczynka uwielbia, gdy na ekranie jest dużo ruchu, kolorów i dźwięków. Bajki pomagają jej się rozwijać i wprawiają w cudowny nastrój!