Dziecięce fantazje

13782157-1078387952246321-4924813448490362576-n
Imię dziecka:
Patrycja
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

zespół Smith-Magenis

Mama Patrycji przeszła w ciąży badania prenatalne. Wszystkie wyniki były w porządku, a Patrycja dostała po urodzeniu 10 punktów w skali Apgar. Niestety stopniowo zaczęły się pojawiać różne problemy: dziewczynka nie umiała ssać, miała wzmożone napięcie mięśniowe, późno zaczęła chodzić. Dopiero w wieku 3,5 lat lekarze zdiagnozowali niezwykle rzadki zespół wad wrodzonych, zwany zespołem Smith-Magenis. Choroba objawia się m.in. postępującym opóźnieniem umysłowym oraz narastającymi zaburzeniami behawioralnymi i somatycznymi. Patrycja jest na poziomie 3-latka, ma problemy z mową, jest pampersowana. Dodatkowo cierpi na epilepsję, chorobę oczu, niedosłuch i porażenie czterokończynowe.

Boombox z mikrofonem i piosenkami FANTAZJA SPEŁNIONA

Pati to bardzo wesoła i muzykalna dziewczynka. Uwielbia śpiewać, a kiedy tylko może, prezentuje swój talent szerszej publiczności. Właśnie dlatego marzy jej się prawdziwy zestaw do karaoke, tzw. boombox z mikrofonem, ozdobiony motywami z jej ulubionej bajki – „Kraina Lodu”. Idealnym dodatkiem do tego prezentu byłby zestaw radosnych, dziecięcych piosenek.

Plac zabaw

Choroba Patrycji nie zawsze pozwala jej się cieszyć z dzieciństwa i dokazywać ze zdrowymi rówieśnikami. Dziewczynka chciałaby mieć swój własny przydomowy plac zabaw, na którym nie byłaby narażona na żadne niebezpieczeństwa i mogłaby się bawić tak, jak najbardziej lubi!

Laptop lub telewizor

Idealnym prezentem dla Patrycji byłby także telewizor albo laptop, na którym mogłaby oglądać swoje ulubione bajki. Dziewczynka uwielbia, gdy na ekranie jest dużo ruchu, kolorów i dźwięków. Bajki pomagają jej się rozwijać i wprawiają w cudowny nastrój!