Dziecięce fantazje

Zdjecia LG K8 Aldi 1157
Imię dziecka:
Łukasz
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Łukasz urodził się zakażony wirusem cytomegalii, a do tego doszło niedotlenienie okołoporodowe. Kiedy miał 9 miesięcy, lekarze zdiagnozowali u niego mózgowe porażenie dziecięce. Chłopczyk nie chodzi, nie mówi, nie siedzi. Stawia kilka kroczków podtrzymywany pod pachy lub w specjalnym chodziku. Porozumiewa się głównie za pomocą płaczu. Dodatkowo cierpi z powodu padaczki lekoopornej oraz obustronnego niedosłuchu. Wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji.

Wyjazd do Disneylandu

Wspaniałym prezentem dla Łukasza byłby wyjazd do Disneylandu. Chłopiec uwielbia przebywać na placach zabaw oraz wszędzie tam, gdzie jest dużo atrakcji, animacje, zabawy, itp. Poza tym kocha postaci z bajek, zwłaszcza tych disneyowskich. Disneyland to dla niego prawdziwa kraina marzeń!

Przyczepka rowerowa

Łukasz wprost uwielbia przebywać na dworze, a już największą frajdę sprawiają mu rowerowe wycieczki z rodzicami i młodszym braciszkiem. Ogromnie by się ucieszył ze specjalnej przyczepki rowerowej do transportu dzieci, dostosowanej do jego potrzeb.

Huśtawka-kosz

Chłopiec lubi też bardzo kołysanie, bujanie, huśtanie. Widać, że sprawia mu to wielką radość i dostarcza przyjemnych bodźców. Bardzo przydałby mu się duży wiklinowy kosz – huśtawka, w którym bezpiecznie mógłby się bujać w ogrodzie.