Dziecięce fantazje

IMG-20170127-WA0015
Imię dziecka:
Maksymilian
Wiek:
10
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

neuroblastoma z przerzutami do kości oraz szpiku

Choroba Maksia początkowo rozwijała się bezobjawowo, nie licząc powiększającego się prawego policzka. Stomatolog twierdził, że przyczyną są rosnące zęby, ale prawda okazała się dramatyczna. Badania wykazały nowotwór złośliwy – neuroblastomę (postać rozsiana o niekorzystnych rokowaniach, IV stadium). Niestety są przerzuty, które znajdują się w większości układu kostnego oraz w mózgu. Lekarz powiedział, że łatwiej wymienić, gdzie ich nie ma, niż odwrotnie. Zajęte jest również 70% szpiku kostnego. Maksiu przeszedł wszystkie możliwe etapy leczenia (najróżniejsze rodzaje bardzo ciężkiej chemii, operacje nadnercza i mózgu, naświetlania). Więcej nie dało się już zrobić, a choroba ciągle postępowała, dlatego rodzice zdecydowali się poddać synka leczeniu ratującemu w Niemczech. Niestety malec coraz gorzej znosi agresywną kurację, a jego szpik już praktycznie w ogóle nie pracuje. Cała rodzina przeżywa prawdziwe piekło.

Duże zestawy Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

Maks uwielbia klocki Lego i może je składać całymi dniami. To jego cały świat, jego radość, pocieszenie i motywacja do walki. Mama mówi o synku, że jest „Legomaniakiem” i że dzięki pasji udało mu się przetrwać wiele strasznych chwil. Właśnie dlatego chłopczyk marzy o wielu dużych zestawach ukochanych klocków, a zwłaszcza Lego Mindstorms.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Maksia jest smartfon. Najbardziej pragnie dostać model z jabłuszkiem, ale ucieszy się też z telefonu innej marki. Najważniejsze, żeby mógł w każdej chwili skontaktować się z ukochaną siostrzyczką – Emilką.