Dziecięce fantazje

Asia
Imię dziecka:
Joanna
Wiek:
16
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

chłoniak

Joasia zachorowała na początku 2017 roku. Zaczęło się od 40-stopniowej gorączki, która utrzymywała się przez kilka dni, potem doszła wysypka. Lekarze długo nie mogli postawić diagnozy. Podejrzewali białaczkę, zespół hemofagocytowy, potem skierowali dziewczynkę na reumatologię. Ostatecznie po prześwietleniu i biopsji okazało się, że Asia ma nowotwór złośliwy – chłoniaka anaplastycznego, który zajął śródpiersie. Pod koniec kwietnia nastolatka rozpoczęła przyjmowanie chemii. Po jednej z nich straciła wzrok, dostała drgawek, nie było z nią kontaktu… Dzisiaj walczy dalej…

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Pierwszym marzeniem Joasi jest duży telewizor. Dziewczynka lubi oglądać różnorakie programy, a ponieważ obecnie nie może uczęszczać do szkoły ani spędzać czasu z rówieśnikami, brakuje jej rozrywek. Telewizor byłby dobrym lekiem na nudę i samotność.

Rower

Asia wierzy, że już wkrótce pokona chorobę i będzie mogła robić to, co jej rówieśniczki. Bardzo chciałaby dostać miętowy rower z koszyczkiem. Marzy o długich wyprawach rowerowych, wypełnionych śmiechem i pogaduszkami z koleżankami.