Dziecięce fantazje

Justyna-guziak
Imię dziecka:
Justyna
Wiek:
14
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

nadciśnienie żyły wątrobowej, leukopenia

Justynka została zdiagnozowana, kiedy miała zaledwie 2 latka. Jej schorzenie polega na nadciśnieniu w żyle wrotnej wątrobowej. Brzmi niepozornie, ale najczęstszym powikłaniem tej choroby jest marskość wątroby. Poza tym dziewczynka już teraz cierpi z powodu żylaków przełyków. Miała operację, ale problem powrócił. W każdej chwili istnieje ryzyko krwotoku… Dodatkowo Justynka ma bardzo obniżoną odporność, anemię, niski poziom płytek krwi. Musi być na specjalnej diecie, unikać wysiłku oraz jakiegokolwiek rodzaju urazów.

Laptop

Justyna chodzi do szkoły, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Z powodu swojego schorzenia musi rezygnować z wielu aktywności i dziecięcych rozrywek. Marzy jej się laptop, bo bajki, gry i zabawy edukacyjne pozwalają jej odzyskać dobry humor i na chwilę zapomnieć o chorobie.

Rower

Drugim marzeniem dziewczynki jest rower, który zapewni jej odpowiednią dawkę ruchu. To właściwie jedyna forma aktywności fizycznej, na którą pozwalają lekarze. Justynka tak bardzo pragnie wsiąść na wymarzony dwuślad i popedałować przed siebie z bratem lub koleżankami.