Dziecięce fantazje

Img-20170712-133547948
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
15
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

zespół mielodysplastyczny

Wiktoria zachorowała jesienią 2015 roku. Zaczęło się od potwornego bólu głowy – dziewczynkę trzeba było zabierać ze szkoły, zdarzyło się też, że trafiła w nocy na pogotowie. Badania wykazały małopłytkowość, a po kilkukrotnym pobraniu szpiku lekarze zdiagnozowali zespół mielodysplastyczny. Cechą charakterystyczną tej choroby jest zmniejszona liczba krwinek we krwi obwodowej, wynikająca z ich nieprawidłowego tworzenia w szpiku. Latem 2016 roku Wiktoria przeszła przeszczep szpiku, ale do tej pory boryka się z różnymi powikłaniami i zakażeniami.

Laptop dotykowy z obracanym monitorem

Wiktoria uczy się w domu i nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić do szkoły. Na razie jest to niemożliwe, dlatego dziewczynka marzy o laptopie, który pomógłby jej w codziennej nauce i zapewnił stały kontakt z rówieśnikami z klasy. Jej wymarzony model ma dotykowy, obracany monitor.

Wyjazd do Energylandii

Wiktoria chciałaby wreszcie zapomnieć o chorobie, szpitalach, badaniach i nacieszyć się dzieciństwem. Właśnie dlatego marzy jej się rodzinna wycieczka do największego w Polsce parku rozrywki – Energylandii w Zatorze.

Hulajnoga elektryczna

Ostatnią fantazją nastolatki jest hulajnoga elektryczna. Takie urządzenie z pewnością będzie wspaniałą rozrywką, a jednocześnie formą aktywizacji ruchowej. Wiktorii bardzo brakuje ruchu, powietrza, zabawy…