Dziecięce fantazje

IMG 20170822 120048
Imię dziecka:
Marcelina
Wiek:
7
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

nowotwór nerek

Mała Marcelina ma za sobą dramatyczną walkę o zdrowie i życie. Wszystko zaczęło się z początkiem 2017 roku od zapalenia mózgu. Dziewczynka przestała chodzić i doznała 4-kończynowego porażenia. Ponieważ leczono ją sterydami, po jakimś czasie wykonano kontrolne USG brzucha. Ku przerażeniu lekarzy i rodziców, okazało się, że Marcelinka ma nowotwór złośliwy obu nerek. Jedną z nich operacyjnie usunięto, drugą w części. Kilkulatka przeszła też chemioterapię. Obecnie musi być pod stałą kontrolą lekarzy, bo każde przeziębienie może być dla niej niezwykle groźne.

Rowerek

Marcelinka ma dużo zwykłych, dziecięcych marzeń. Jednym z nich jest dziewczęcy rowerek, na którym mogłaby jeździć na bliższe i dalsze wycieczki, zapominając o przeżytych doświadczeniach.

Konsola Play Station

Drugim marzeniem kilkulatki jest konsola Play Station. Dziewczynka widziała taką w szpitalu, wypróbowała ją i świetnie się przy tym bawiła. Chciałaby mieć takie samo urządzenie w domu i grać na nim ze starszym bratem.

Tablet

Ostatnią fantazją Marcelinki jest tablet z klawiaturą. Mogłaby na nim oglądać ulubione bajki w trakcie długich podróży do szpitala i częstych pobytów na oddziale. Dzięki takiej rozrywce czas płynąłby znacznie szybciej i przyjemniej.