Dziecięce fantazje

Zalacznik bez tytulu 00118
Imię dziecka:
Alicja
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

zespół Retta

9-letnia Ala z Warszawy urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W pierwszym roku życia zauważono u niej wolniejszy rozwój motoryczny, ale dzięki systematycznym rehabilitacjom, nadganiała rówieśników. Niestety ok. 2 roku życia nastąpił regres – Ala zaczęła tracić wszystkie dotąd nabyte umiejętności. Zdiagnozowano u niej zespół Retta – chorobę neurodegeneracyjną, która będzie postępować. Od tego momentu zaczęła się walka o nią i intensywna rehabilitacja na wielu płaszczyznach. Można powiedzieć, że zdrowy umysł Alicji jest zamknięty w chorym ciele.

Mata do hydromasażu FANTAZJA SPEŁNIONA

6-latka uwielbia kąpiele, a szczególnie te z bąbelkami. Kąpiel i masaż działa rozluźniająco na mięśnie i jest jedną z form rehabilitacji, dlatego dziewczynka bardzo potrzebuje specjalistycznej maty do hydromasażu.

Komunikator Smooth Talker FANTAZJA SPEŁNIONA

Schorzenie, na które cierpi Alicja, sprawia, że dziewczynka ma duże problemy z komunikowaniem swoich myśli i potrzeb. Na szczęście współczesna technologia mogłaby jej to znacznie ułatwić. Dzięki komunikatorowi Smooth Talker 9-latka mogłaby dużo łatwiej porozumiewać się w otoczeniem. Bardzo przydatny w dalszym rozwoju Alicji byłby również specjalny program do nauki czytania i pisania – Clicker 6.