Dziecięce fantazje

Foto-965
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

Wiktoria początkowo rozwijała się prawidłowo, ale kiedy miała roczek, nagle przestała chodzić, raczkować, podnosić się. W 2013 roku biopsja mięśni wykazała, że to dystrofia mięśniowa, postać obręczowo-kończynowa. Jest to nieuleczalna choroba, powodująca nieodwracalny zanik mięśni. Wiktoria jeszcze chodzi samodzielnie, ale miewa bolesne skurcze, bardzo szybko się męczy, ma problemy z układem oddechowym. Przyjmuje leki i jest nieustannie rehabilitowana, aby choć trochę spowolnić postęp choroby i odsunąć wózek inwalidzki w czasie.

Pisek york

Wikunia pragnie mieć swojego pieska - suczkę rasy york. Taki czworonóg to nie tylko wspaniały przyjaciel, ale także obowiązkowe spacery, dzięki którym dziewczynka miałaby więcej, tak korzystnego dla jej zdrowia, ruchu.

Laptop

Drugim marzeniem Wiktorii jest własny laptop o dobrych parametrach - taki, dzięki któremu miałaby szansę na lepszy rozwój i edukację, ale także na którym mogłaby grać w ulubione gry.

Xbox One S

Ostatnią fantazją dziewczynki jest konsola telewizyjna Xbox One S z zestawem gier ruchowych. Przy jej chorobie taka konsola byłaby niezastąpioną i niezwykle motywującą pomocą w codziennej rehabilitacji.