Dziecięce fantazje

Paulina
Imię dziecka:
Paulina
Wiek:
11
Województwo:
pomorskie
Choroba:

W przypadku Paulinki lekarze niemal przez 7 lat szukali przyczyny jej dolegliwości. Przeprowadzono mnóstwo badań i skupiono się na uszkodzeniach wątroby. Tymczasem dziewczynka cierpiała też z powodu bólu nóg, mięśni i w końcu po badaniach mięśni odkryto, że dotknęła ją choroba Pompego. Jest to rzadka, nieuleczalna choroba genetyczna, objawiająca się m.in. zanikiem mięśni i niewydolnością serca. Paulinka chodzi samodzielnie, ale na dłuższych dystansach bardzo się męczy, przewraca, potyka. Ma też problemy z wchodzeniem po schodach. Wymaga co drugi tydzień leczenia szpitalnego - jest to tzw. terapia enzymatyczna zastępcza.

Strój piłkarski FANTAZJA SPEŁNIONA

Paulina uwielbia piłkę nożną. Trenowała nawet w klubie Polonia Gdańsk, ale z powodu choroby musiała zrezygnować. Marzy jej się prawdziwy biało-czerwony strój piłkarski z numerem 9 i jej własnym imieniem oraz buty sportowe - halówki.

Spotkanie z Robertem Lewandowskim

Największym idolem Paulinki jest Robert Lewandowski. Bardzo go podziwia, ogląda mecze z jego udziałem i gromadzi różne gadżety z jego wizerunkiem. Ogromnym marzeniem dziewczynki jest spotkanie z tym, uwielbianym przez nią, piłkarzem.