Dziecięce fantazje

Img-20180218-140851739
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
16
Województwo:
małopolskie
Choroba:

mięsak Ewinga

Choroba Kacpra zaczęła się od złamania kości udowej w listopadzie 2017 roku. Biopsja wykazała stan zapalny kości, dlatego konieczne było przeprowadzenie operacji. Na tamten moment wykluczono raka i cała rodzina odetchnęła z ulgą. Podczas operacji wykonano jednak drugą biopsję, której wyniki przyszły w momencie, gdy chłopiec trafił z powrotem do szpitala z powodu bólu i spuchnięcia nogi. Niestety tym razem diagnoza nie pozostawiała złudzeń – mięsak Ewinga. Guz był bardzo duży. Leczenie onkologiczne będzie obejmowało długotrwałą chemioterapię oraz, zaplanowaną w niedalekiej przyszłości, kolejną operację.

Play Station 4

Kacper jest wielkim fanem piłki nożnej i kiedyś każdą wolną chwilę spędzał na boisku. Teraz choroba zmieniła całe jego życie, ale mimo to nastolatek nie zamierza rezygnować ze swojej pasji. Marzy mu się konsola Play Station 4 wraz z grami sportowymi, które choć w części zastąpią mu dawne hobby.

Piłka nożna Nike

Drugie marzenie Kacpra również związane jest z jego futbolowym zamiłowaniem. Chciałby dostać piłkę nożną firmy Nike. Chłopiec wierzy, że szybko pokona chorobę i wróci na ukochane boisko z nowymi siłami.