Dziecięce fantazje

Kt.JPG
Imię dziecka:
Karina
Wiek:
14
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Karinka urodziła się w zamartwicy w 32 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie niecałe 1,5 kg. Doszło do niewydolności oddechowej i krążeniowej oraz wylewów do centralnego układu nerwowego. Do tego lekarze stwierdzili skrajną anemię i ostrzegali rodziców, że stan ich maleństwa jest krytycznie ciężki. Dziewczynka 2 miesiące spędziła w szpitalu, ale na szczęście wygrała walkę o życie. Skutkiem dramatycznych przejść jest mózgowe porażenie dziecięce oraz upośledzenie umysłowe. Karina próbuje chodzić, dużo rozumie, ale nie mówi. Jest nadal intensywnie rehabilitowana.

Tablet z Mówikiem

Karinka jest pogodnym dzieckiem, chętnie nawiązującym kontakt z innymi. Wiele rozumie, ale brak mowy powoduje u niej dużo negatywnych emocji. Najlepszym prezentem dla niej byłby tablet z programem do komunikacji alternatywnej – MÓWik. Dzięki niemu miałaby szansę na lepszy kontakt z otoczeniem.

Huśtawka typu „bocianie gniazdo” FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka bardzo lubi się huśtać! Niestety zwykłe huśtawki dostępne na placach zabaw nie są w stanie zapewnić jej bezpieczeństwa. Idealnym prezentem byłaby huśtawka typu "bocianie gniazdo" dedykowana dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki niej dziewczynka mogłaby się bawić jak jej zdrowi rówieśnicy, a rodzice mieliby pewność, że jest przy tym bezpieczna.