Dziecięce fantazje

Dm
Imię dziecka:
Dominika
Wiek:
15
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

ostra białaczka szpikowa

Dominika pierwszy raz zachorowała w wieku 5 lat. Miała kilkunastocentymetrowego nieoperacyjnego guza w kanale kręgowym. Jedyną szansą była chemia i naświetlania, ale nastąpiła wznowa z przerzutami do płuc i kręgosłupa. Mimo wszystko, Dominika wygrała tę walkę i w 2013 zakończyła leczenie. Niestety 2016 rok przyniósł kolejny dramat – ostrą białaczkę szpikową. Konieczny był przeszczep, lecz pojawiły się powikłania, które nastolatka leczy do dziś. Ma „grafta” skórnego, wątrobowego i śluzówkowego. Był taki moment, że lekarze dawali jej 5% szans na przeżycie… Dziś Dominika jeździ co 2 tygodnie na zabiegi fotoferezy i cały czas zmaga się z problemami z kośćmi, sercem, oczami, kręgosłupem. Przed nią długa walka o powrót do zdrowia.

Biała gitara akustyczna

Dominika jest wielką pasjonatką muzyki, ale na razie tylko bierną. Chciałaby to zmienić i nauczyć się grać na gitarze. To jej największe marzenie!

Lustrzanka

Ponieważ dziewczynka interesuje się też fotografią, chciałaby dostać dobrą lustrzankę z akcesoriami. Robienie zdjęć sprawia jej dużo frajdy i pozwala oderwać myśli od trudnej codzienności.

Różowy laptop

Ostatnim marzeniem nastolatki jest różowy laptop. Dla niej to coś więcej niż surfowanie po sieci i łączność z rówieśnikami. Dominika bowiem chciałaby napisać książkę o swoich przeżyciach, aby dodać otuchy tym, którzy dopiero zaczynają swoją walkę z ciężką chorobą. Właśnie dlatego potrzebuje laptopa z programem dopisania oraz internetem.