Dziecięce fantazje

Maja Marcinow
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
14
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

zespół Downa

Maja urodziła się pierwszego dnia wiosny, w Światowy Dzień Zespołu Downa. Przewrotny los podarował jej z tej okazji dodatkowy 21 chromosom, który już na zawsze będzie jej towarzyszył. Maja ma zespół Downa. Schorzenie powoduje u niej szereg trudności i codziennie stawia przed nowymi wyzwaniami. Dziewczynka ma bardzo słabe napięcie mięśniowe, przez co chodzenie czy pisanie jest dla niej niezwykle męczące. Nastolatka próbuje porozumiewać się z otoczeniem, ale jej mowę w pełni rozumie tylko mama. Dodatkowym problemem jest nadwrażliwość słuchowa, wada wzroku oraz obniżona odporność.

Duży tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Maja najbardziej potrzebuje dużego tabletu z dodatkową kartą pamięci. 12-latka chodzi na terapię logopedyczną, ale ważne jest, aby także w domu miała dostęp do specjalnych programów edukacyjnych i logopedycznych. Dzięki tabletowi byłoby to możliwe. Dodatkowo taka forma nauki jest dla Mai atrakcyjna i motywująca. Widać, że robi postępy, ale mama ciągle się martwi, co będzie, kiedy jej już zabraknie… Czy jej córka będzie umiała powiedzieć otoczeniu, czego potrzebuje? Prosić o pomoc?

Laptop

Pisanie i czytanie jest dla Mai dużym wyzwaniem. Dużo łatwiej jest jej się uczyć przy wykorzystaniu kompuera, ponieważ taka forma wymaga mniejszego wysiłku i obciążenia wiotkich mięśni. W domu jest jedno takie urządzenie, jednak dziewczynka musi dzielić je z rodzeństwem. Dlatego marzy o laptopie, który należałby tylko do niej i na którym mogłaby pracować nad swoimi umiejętnościami.