Dziecięce fantazje

Img-20181209-162237
Imię dziecka:
Zofia
Wiek:
7
Województwo:
łódzkie
Choroba:

ganglioneuroblastoma

Zosia zachorowała z początkiem 2016 roku.  Rodziców zaniepokoiło pojawienie się oczopląsu oraz zaburzeń chodu. W wyniku szeregu badań stwierdzono guz śródpiersia oraz zespół Kinsbourne’a. Lekarze podjęli się operacji wycięcia guza, ale niestety po zabiegu nasiliły się objawy zespołu paranowotworowego – dziewczynka utraciła funkcje chodu i mowy. Jakby tego było mało, w trakcie leczenia Zosia uległa poparzeniu wrzątkiem. Konieczny był przeszczep skóry, ponieważ oparzenie w okolicy obojczyka okazało się bardzo głębokie, III stopnia. Na dzień dzisiejszy kilkulatka zakończyła leczenie onkologiczne, ale nadal boryka się z objawami neurologicznymi zespołu Kinsbourne’a.

Rowerek FANTAZJA SPEŁNIONA

Zosia ma dużo zwykłych, dziecięcych marzeń. Jednym z nich jest dziewczęcy rowerek, na którym mogłaby jeździć na bliższe i dalsze wycieczki ze swoim tatą. Jazda na rowerze to nie tylko frajda, ale też świetna forma rehabilitacji.

Zestaw kucyków Pony FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem kilkulatki jest cały zestaw jej ukochanych kucyków Pony wraz z akcesoriami. Byłaby przeszczęśliwa, gdyby jej konikowe królestwo powiększyło się i zyskało nowych mieszkańców!