Dziecięce fantazje

Igor Kolodziej
Imię dziecka:
Igor
Wiek:
6
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mukowiscydoza

Igor od urodzenia zmagał się z wieloma chorobami, a jego organizm atakowały niezliczone infekcje. Kiedy miał miesiąc, jego dolegliwości zostały nazwane mukowiscydozą. Przez pierwsze miesiące życia miejscem, w którym najdłużej przebywał nie był dom, a szpital.

Do przeżycia niezbędne mu są wielokrotne inhalacje w dzień i w nocy. Przyjmuje dużo leków. O obecnie stan Igora jest w miarę dobry, jest pogodnym sześciolatkiem, który uwielbia chodzić do przedszkola, oglądać bajki i rysować. Dużą radość sprawia mu śpiewanie i chętnie prezentuje swoje umiejętności nie tylko podczas przedszkolnych występów, ale też przy każdej innej okazji.

Tablet

Przez częste infekcje chłopiec dużo czasu spędza w domu. Dlatego marzy o tablecie, na którym mógłby puszczać sobie piosenki i bajki. Taki prezent pomógłby wypełnić muzyką i radością chwile między kolejnymi inhalacjami i lekami.

Klocki Lego

Igor udowodnił już w swoim życiu, że jest wojownikiem, dlatego  to marzenie doskonale do niego pasuje. Chłopiec chciałby dostać zestaw klocków Lego z figurkami ninja.