Dziecięce fantazje

Sebastian Siejka
Imię dziecka:
Sebastian
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Po przyjściu na świat Sebastian wydawał się w pełni zdrowym dzieckiem, jednak już rok później przeszedł pierwszą operację. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Najbardziej dokuczliwy dla niego jest przykurcz ścięgna Achillesa, który uniemożliwia mu normalne chodzenie. Oprócz tego choruje na szereg innych dolegliwości – m.in. wadę serca, astmę, choroby diabetologiczne. W sumie jest pod opieką 14 specjalistów. Chociaż jego codzienność to rehabilitacja i leki, to jednak nie traci pogody ducha i jest bardzo żywym, pogodnym dzieckiem.

Lego city pociąg pasażerski lub towarowy

Chłopiec od kilu lat interesuje się koleją. Jego wielkim marzeniem jest posiadanie własnego modelu pociągu pasażerskiego lub towarowego z serii Lego City. Zabawka ta na pewno byłaby dla niego powodem do niejednego szerokiego uśmiechu i pisku radości.

Laptop

Odkąd kilka lat temu Sebastian odwiedził wieś, bardzo lubi wszystko, co związane z rolnictwem. Niestety, na co dzień nie ma możliwości podglądania uprawy roślin czy hodowli zwierząt, dlatego chciałby mieć laptopa, na którym mógłby grać w gry rolnicze i prowadzić własne wirtualne gospodarstwo. Laptop byłby mu też pomocny w przygotowywaniu się do czekających go wkrótce lekcji informatyki.

Wyjazd do Legolandu

Są marzenia, które wydają się tak ogromne, że aż niemożliwe do spełnienia. Sebastian wierzy jednak, że niemożliwe nie istnieje, dlatego ma odwagę marzyć o wielkich rzeczach. Jedną z nich jest dla niego wyjazd do Legolandu w Danii, gdzie mógłby na własne oczy zobaczyć niezwykłą krainę klocków Lego.