Dziecięce fantazje

Michal Kasprzycki
Imię dziecka:
Michał
Wiek:
7
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Michał bardzo śpieszył się, żeby poznać wszystkie cudowności tego świata. Chociaż urodził się jako wcześniak, przez pierwsze tygodnie nic nie wskazywało na chorobę, z którą będzie musiał się mierzyć. Potem jednak jego rodzice poznali diagnozę, która brzmiała – mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec cierpi na porażenie dwukończynowe, przez które nie chodzi. Choroba nie przeszkadza mu jednak w poznawaniu świata w domu i w szkole.

Przejazd parowozem

Michał pasjonuje się koleją. Odkąd dowiedział się, że istnieje możliwość przejażdżki parowozem, znalazło się to na szczycie jego listy marzeń. Taka wycieczka byłaby dla niego niezapomnianym przeżyciem i powodem do wielkiej radości.

Spotkanie z piłkarzem

Sportowcy są przykładem tego, jak wiele można osiągnąć dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy i hartowi ducha. Te same cechy pomagają Michałowi stawiać czoła codziennym przeciwnościom. Chłopiec szczególnie mocno kibicuje zawodnikom grającym w piłkę nożną. Dlatego chciałby spotkać się z zawodowym piłkarzem. Taka przygoda byłaby dla niego ogromną inspiracją i motywacją do żmudnej rehabilitacji.