Dziecięce fantazje

Milena Sosnowska
Imię dziecka:
Milena
Wiek:
8
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

zespół beckwitha-wiedemanna

Milenka od urodzenia cierpi na rzadką, genetyczną chorobę – Zespół Beckwitha-Wiedemanna. Schorzenie te charakteryzuje się szeregiem wad wrodzonych. Dziewczynka pierwszy rok życia spędziła w szpitalach, w niektórych momentach tocząc dramatyczną walkę o życie.

Od 4. miesiąca życia Milenka jest intensywnie rehabilitowana ze względu na przerost połowiczny ciała. Ma lekki niedowład prawostronny, skoliozę oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Znajduje się po opieką wielu poradni specjalistycznych. Choroba spowodowała również przerost języka, co jest problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym i wymaga godzin ćwiczeń. W 2019 r. Milenka przeszła ciężką operację redukcji języka, przez co cofnęła się w rozwoju.

Mimo wszystkich trudności dziewczynka chodzi do przedszkola. W chwilach wolnych od intensywnej rehabilitacji lubi rysować i bawić się klockami Lego.

Wyjazd do parku rozrywki Leolandia

Jednym z największych marzeń Milenki jest wyjazd do parku rozrywki Leolandia we Włoszech. To byłaby przygoda jej życia, która wniosłaby do jej świata wielką radość i dałaby jej siły do pokonywania codziennych przeszkód związanych z chorobą.

Laptop z flamingami

Odkąd Milena zobaczyła zdjęcie laptopa, który ma na pokrywie flamingi, nie może przestać o nim myśleć. Bardzo chciałaby mieć takie same urządzenie na własność!

X-box

Dziewczynka uwielbia grać na x-boxie. Bardzo chciałaby dostać takie urządzenie na własność i móc przeżywać przygody w wirtualnym świecie.