Dziecięce fantazje

Paulina Wincencjusz
Imię dziecka:
Paulina
Wiek:
13
Województwo:
pomorskie
Choroba:

zespół Dandy Walkera

Kiedy Paulina przyszła na świat, wszystko wskazywało na to, że jest zdrowym dzieckiem. Niestety, już po 3 miesiącach okazało się, że ma torbiel w głowie i choruje na zespół Dandy Walkera. Schorzenie to powoduje, że dziewczynka jest opóźniona psychoruchowo -  nie mówi, niestabilnie chodzi i na dłuższe dystanse musi używać wózka inwalidzkiego. Nastolatka jest intensywnie rehabilitowana i ma nauczanie indywidualne w domu.

Wycieczka zagraniczna

Paulina uwielbia podróże – te małe i te całkiem duże. Jest bardzo ciekawa świata i chętnie poznaje nowe miejsca. Nigdy nie była poza granicami kraju, dlatego marzy o wyjeździe na wycieczkę zagraniczną.

Bujany fotel ogrodowy

Jedną z rzeczy, które sprawiają Paulinie dużą przyjemność, jest bujanie się na huśtawce. Nastolatka marzy o tym, by za jej domem stanął wiszący, bujany fotel ogrodowy, w którym mogłaby siadać, huśtać się i patrzeć w niebo. Oderwanie nóg od ziemi pomogłoby jej także oderwać myśli od nieprzyjemnych rzeczy.

Biała szafa

Już wkrótce pokój Pauliny przjedzie gruntowny remont. Nastolatka marzy, by dopełnieniem nowego wystroju była biała szafa z rozsuwanymi drzwiami, lustrem i mnóstwem półek na ubrania.