Dziecięce fantazje

Received 204130670812706
Imię dziecka:
Dorian
Wiek:
5
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

padaczka lekooporna, ogniskowa zmiana w mózgu, autyzm, wiotkość mięśni, ADHD, zaburzenia sensoryczne

Dorian urodził się zdrowy i nic nie wskazywało na późniejsze trudności, z jakimi będzie musiał się mierzyć. Jednak już kiedy miał 4 miesiące, konieczna była konsultacja lekarska ze względu na powiększenie węzłów chłonnych. Później lista schorzeń wydłużała się – zaburzenia neurologiczne, wiotkość stawów, autyzm, zaburzenia sensoryczne, ADHD… Wśród tych wszystkich najbardziej uciążliwa jest padaczka lekooporna wywołująca gwałtowne, niespodziewane napady, z powodu których chłopiec jest kilka razy w miesiącu zabierany karetką do szpitala. Dorian musi być więc pod stałą opieką. Dodatkowo w mózgu chłopca zdiagnozowano zmianę, która najprawdopodobniej będzie wymagała operacji.

Motor lub auto na akumulator

Dorian jest wielkim fanem policjantów i superbohaterów. Uwielbia tak jak oni pilnować porządku i walczyć ze złem. Marzy o motorze lub samochodzie na akumulator, którym mógłby jeździć i „patrolować” najbliższą okolicę.

Łóżko piętrowe FANTAZJA SPEŁNIONA

Dorian dzieli pokój ze starszą siostrą. Rodzeństwo bardzo chciałoby, aby ich stare, metalowe łózko zostało wymienione na nowe. Niestety, rodziców nie stać na taki wydatek. Jednak dzieci nie przestają wierzyć w siłę marzeń i czekać na nowy sprzęt do ich pokoju.