Dziecięce fantazje

4032.JPG
Imię dziecka:
Artur
Wiek:
13
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

Hiperglicynemia nieketotyczna.

Jest to genetyczne zaburzenie metaboliczne. Choroba charakteryzuje się głębokim upośledzeniem  funkcji psychoruchowych (rozwój Artura na poziomie 10 – 11 miesięcy) i nasilonymi napadami padaczkowymi. Dodatkowo Artur ma wadę serca, które było operowane rok po urodzeniu. Nie mówi, nie je samodzielnie – czeka na operację założenia centralnego dojścia do żołądka.

Meble i łóżko FANTAZJA SPEŁNIONA

Artur bardzo potrzebuje nowego wygodnego łóżka i mebelków, gdzie mógłby trzymać zabawki. Tylko dzięki prywatnej rehabilitacji Artur zaczął stawać na nogi, to są dopiero początki, ale już odniósł sukces, jeszcze pół roku temu nie potrafił sam usiąść a teraz siedzi sam, ale tylko na podłodze. Hiperglicynemia nieketotyczna  jest straszną chorobą, która zaczęła postępować ku złemu, ale rodzice mają nadzieję, że ich syn da radę i to wytrzyma, nie podda się tak, jak się nie poddał, gdy miał zapalenie mózgu czy operację serca. Jego życie  to walka o lepsze jutro! Mama Artura wie, że bardzo by chciał mieć swoje łóżko. Jest to nie możliwe, bo rodziców nie stać, żeby mu je kupić. Całe oszczędności idą na jego rehabilitacje.

Zabawki interaktywne FANTAZJA SPEŁNIONA

Artur jest bardzo pogodnym dzieckiem stawiający pierwsze kroki ale tylko przy pomocy osoby trzeciej. Wymaga stałej rehabilitacji. W rozwoju i rehabilitacji bardzo pomogą Arturowi zabawki interaktywne.

Rower trójkołowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Artur zaczął ostatnio chodzić i od razu zanteresował się rowerem. Chciałby dostać rower trójkołowy dostosowany do jego choroby. Pomoże mu on w rehabilitacji poprzez stymulowane mięśni nóg.