Dziecięce fantazje

Zd 001
Imię dziecka:
Marcel
Wiek:
20
Województwo:
łódzkie
Choroba:

Hemofilia i Moyamoya.

Marcel od urodzenia choruje na ciężką postać hemofilii typu A. Narażony jest na częste krwotoki zewnętrzne i wewnętrzne. Dwa lata temu zdiagnozowano dodatkową bardzo rzadką chorobę zespół moyamoya, powodującą niedrożność dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, co prowadzi do niedotlenienia mózgu. Marcel jest jedynym chłopcem w Polsce cierpiącym na te dwie rzadkie choroby.

Przenośna konsola Playstation i klocki Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

Marcel w sanatorium zobaczył u kolegi konsolę PSP w futerale Golla i zapragnął mieć własne PSP z grami i takim futerałem, żeby nie nudzić się zbytnio w szpitalu i sanatorium.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Marcel ma nauczanie indywidualne w domu. Mama trzy razy w tygodniu wozi syna do szkoły na dwie lekcje, żeby mógł spotkać się z kolegami. Jednak większość czasu Marcel spędza w domu albo w szpitalu. Chłopiec marzy o laptopie z dobrą kartą graficzną. Na swoim starym sprzęcie nie może już grać. Marcel nie chce prosić rodziców o spełnienie jego fantazji, ponieważ wie, ze nie stać ich na to. Dużo pieniędzy pochłania jego leczenie a rodzinę utrzymuje wyłącznie tata, bo mama opiekuje się chorym synem.