Dziecięce fantazje

Zd 001
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
13
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

Guz nerwów wzrokowych.

W wieku 4 lat zdiagnozowano u Dawidka chorobę Recklinghausena, która objawia się ciemnymi plamkami na ciele, z których tworzą się guzy – glejaki. U Dawidka guz utworzył się w główce uciskając na oba nerwy wzrokowe. W wyniku czego chłopiec bardzo słabo widzi na lewe oczko. Guz został usunięty tylko częściowo. Był za duży i zbytnio poowijany wokół nerwów, żeby usunąć go w całości. Dawid musiał zostać poddany cotygodniowej chemioterapii.

Konsola FANTAZJA SPEŁNIONA

Mimo wszystkich ciężkich przeżyć Dawidek jest dzielnym i pogodnym chłopcem. Bardzo lubi słuchać muzyki i oglądać teledyski. Jest fanem Sylwii Grzeszczak, Ani Wyszkoni i Andrzeja Piasecznego. Poza muzyką uwielbia łowić ryby i karmić gołębie ze swoim wujem. Największym jego marzeniem jest mieć siostrę, a drugim to własna konsola, która zapewniłaby fantastyczną rozrywkę i moc uśmiechów

Telewizor

Drugim marzeniem chłopca jest telewizor, na którym mógłby w swoim pokoju oglądać ulubione teledyski oraz oczywiście bajki. Pozwoli mu to zapomnieć wreszcie o cierpieniu i ograniczeniach związanych z chorobą i zabierze go w radosny świat fantazji.