Dziecięce fantazje

Zd 001
Imię dziecka:
Zuzia
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

nowotwór złośliwy oka.

W wieku 9 miesięcy wykryto u Zuzi nowotwór złośliwy oka lewego - siatkówczak. Leczenie zaczęto od chemioterapii, która okazała się nieskuteczna. Zuza przeszła wiele zabiegów lasero i krio-terapii, które również nie pomogły, okazało się że choroba się nasila. Rok temu usunięto Zuzi gałkę oczną. Dziecko jest pod stalą opieka onkologów i okulistów w Centrum Zdrowia Dziecka. Każda wizyta i badanie to ogromny stres czy jest lepiej. Zuzia ma 9-letnią siostrę Natalię i 10-letniego brata Kubę. Kuba również jest chory. Od 6 lat walczy z glejakiem skrzyżowania nerwów wzrokowych. Kiedy u Zuzi wykryto nowotwór Kuba akurat miał wznowę. To był straszny cios dla całej rodziny. Rodzeństwo jest ze sobą wyjątkowo zżyte. Lubią razem spędzać czas i bawić się. 

Samochód na akumulator FANTAZJA SPEŁNIONA

Zuzia jest bardzo radosną i dzielną dziewczynką. Odważnie znosi codzienne mycie protezki oka i oczodołu. Zuzia lubi biegać, skakać, jeździć na hulajnodze i rowerku, jednak dziewczynka marzy jeszcze o samochodzie na akumulator, którym mogłaby sama kierować.

Lalka Barbie i dodatki FANTAZJA SPEŁNIONA

Zuzia jak niemal każda 3-latka jest fanką Barbie. Chciałaby mieć kilka tych lalek z akcesoriami oraz spać pod pościelą z wizerunkiem swojej idolki. Dodatkowo chciałaby mieć nowe, modne ubranka w stylu swoich lalek.

Wyjazd nad morze

Mimo trudów walki z chorobą Zuzia jest bardzo dzielnym, wesołym dzieckiem. Ma 9-letnią siostrę Natalię i 11-letniego brata Kubę, który również walczy z nowotworem  oka. Kiedy Kuba miał wznowę u Zuzi wykryto nowotwór. To był straszny cios dla całej rodziny. Rodzeństwo jest ze sobą wyjątkowo zżyte. Lubią razem spędzać czas i bawić się. Największym marzeniem Kuby jest wyjazd całą rodziną nad morze.